O grach i nie tylko okiem gracza z kraju nad Wisłą. Nie zawsze na poważnie.
Kategorie: Wszystkie | blog info | gamers | games | music | offtopic | technology
RSS
sobota, 20 lutego 2010

Jako, że blog ten ma tytuł "Gracz polski" to czemu by nie przypominać Wam co jakiś czas o polskich produkcjach? W dużej mierze tych starszych (mniej lub bardziej). Jeśli taki pomysł się podoba to czekam na jakiś feedback w komentarzach :)

Na pierwszy ogień przygodówka typu point and click stworzona przez Seven Stars Multimedia, a mianowicie - WACKI: Kosmiczna Rozgrywka. Swoją premierę miała jakoś w połowie 1998 roku. Najmocniejszą stroną tej gry jest klimat i jej główni bohaterowie - Franc i Edek. Natomiast niektórych zrazić może trudność zagadek - chociaż ja zaliczam to do plusów, pamiętam jak w '98 głowiłem się nad rozwiązaniami, które były bardzo nietuzinkowe :) Niestety obecnie trochę zapomniana, a szkoda.

Poniżej intro do gry znalezione na YT oraz recenzja z CD-Action 07/98. Enjoy!

 

Co sobotę (albo co weekend) będę starał się wrzucać jakąś grę flash, która jest interesująca, wciągająca i dosyć dobrze zrobiona. Na początek dam dwie gry, które w ostatnim tygodniu zdołały zatrzymać mnie na więcej niż 10-15 minut.

Infectonator! World Dominator

Record Tripping

czwartek, 18 lutego 2010
Machinima. Po prostu "film" zrobiony przy pomocy gry. Nie będę się rozpisywał, tylko zachęcę do obejrzenia dwóch poniższych produkcji od Lit Fuse Films. Pozycje co prawda już dosyć leciwe, ale i tak ciągle znajduje osoby, które tego nie znają. Przykład na to, że gry potrafią być nie tylko narzędziem do trenowania przyszłych morderców ;]
środa, 17 lutego 2010
Wielu osobom określenie "hardkor" kojarzy się z pewnym filmem, gdzie jakiś jegomość wspina się po piorunochronie na bloku. Hardcore to także gatunek muzyki (imho, polecam kapelę Eye for An Eye). Ja jednak mam zamiar przyjrzeć się pojęciu hardkor pod kątem grania. Czy w ogóle da się jednoznacznie podzielić graczy na hardcore gamers i casual gamers?

Na samym początku wypada się przywitać, a więc - no witam!

O czym będzie ten blog? Na pewno w jakiejś części o grach. Jednak nie będzie to blog stricte growy, gdzie będą zamieszczane tylko i wyłącznie daty premier, zapowiedzi czy recenzje. Nawet nie zamierzam czegoś takiego tu wrzucać. Będzie, nie zawsze na poważnie, o moich growych doświadczeniach; grach, które moim zdaniem są warte uwagi; szeroko pojętej technologii; polskich graczach. Poza tym co jakiś czas na pewno będą tu trafiały jakieś interesujące klipy muzyczne albo w ogóle nie związane z growym tematem teksty.

O autorze chyba też powinno zostać co nieco napisane. Obecnie studiuję prawo. Gram od dobrych 16 lat. Tyle powinno starczyć :)

Na sam koniec - po co w ogóle stworzyłem tego bloga? Odpowiedź jest prosta - żeby w końcu zdobyć te pieniądze, dziwki i koks!

Play hard, go pro!